ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ

Assistant Finance Manager

Ημερομηνία δημοσίευσης: 31/10/2019
Περιοχή: Αττική

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση ορθής λογιστικής λειτουργίας
  • Διαμόρφωση προϋπολογισμών και έλεγχος υλοποίησης τους
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ταμειακών διαθεσίμων
  • Τακτική προετοιμασία management accounts
  • Συνεργασία με ορκωτούς ελεγκτές-λογιστές κατά τη διενέργεια των σχετικών ελέγχων
  • Διενέργεια λογιστικών ελέγχων (due diligence) σε εταιρείες-στόχους επένδυσης

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Άδεια Λογιστή-Φοροτεχνικού Α’ τάξης
  • Προϋπηρεσία 3-5 χρόνια σε παρεμφερές αντικείμενο
  • Άριστη γνώση ΜS Office

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων SAP
  • Εμπειρία διενέργειας due diligence
  • Πολύ καλή γνώση Διεθνών Λογιστικών Προτύπων

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Μεταβλητές αποδοχές (bonus)
  • Πρόσθετες Παροχές σε εργαζομένους
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας